GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6057259
*
nr 605 7259
Vas
Keramik, Signerad HS, Arabia, Finland, höjd: 23
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2009
kl 18:05:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 20:42:26
1
100 kr
19/10 16:43:31
2
200 kr
19/10 17:36:05
3
200 kr
19/10 17:59:22
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arabia design europa finland finsk keramik norden nordeuropa nordeuropeisk vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8238 Vas
Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
*
Vas
nr 605 7259
Vas
Keramik, Signerad HS, Arabia, Finland, höjd: 23
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/10 20:42:26 | 1 | 100 kr |
| 19/10 16:43:31 | 2 | 200 kr |
| 19/10 17:36:05 | 3 | 200 kr |
| 19/10 17:59:22 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arabia design europa finland finsk keramik norden nordeuropa nordeuropeisk vas
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03 -
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8238 Vas
Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52



